Internetom sa rozšírili správy o tom, že VW plánuje na budúci rok  spustiť výrobu novej generácie obľúbeného, už rokmi overeného modelu Beetle. Ak by to bola pravda, jednalo by sa o tretiu generáciu tohto modelu, ktorý sa  vyrába už ohromných 72 rokov!Od roku 1938 až po súčasnosť sa vyrobilo viac ako 23 000 000 kusov tohto modelu!! Toto ohromné číslo spôsobilo to, že VW Beetle je v súčasnosti najdlhšie vyrábaným modelom na svete.( Pokojne ma opravte ak sa mýlim) Pozoruhodná je predovšetkým doba, počas ktorej sa vyrábala prvá generácia, ktorá vydržala na výrobných linkách až do roku 2003.

Tak máme za sebou kus histórie. Keďže náš web sa zaoberá predovšetkým hybridmi a elektromobilmi musí vám byť jasné, že konštruktérky majú pre novú generáciu nachystanú zásadnú novinku. Presne tak. O pohon novej generácie Beetlu sa bude starať hybridný pohon. Nejedná sa o žiadnu novinku pod kapotu spomínaného modelu si má nájsť svoje miesto hybridný systém,  ktorý si odbil svoju premiéru v koncepte NCC. O tomto systéme sme vás informovali už dávnejšie no aj napriek tomu pripomeniem aspoň základné informácie. Základom má byť motor 1.4 TSI vyladený na výkon 115 kW a krútiaci moment 220Nm. Asistovať mu bude elektromotor, ktorého výkon by mal dosahovať hodnotu 20kW. Kombinácia týchto dvoch agregátov  spolu s Li-Ion akumulátorom bude priaznivo ovplyvňovať spotrebu paliva, ktorá by mala dosiahnuť hodnotu len 4.2 litra na 100 kilometrov.

Okrem moderného pohonu má nový Beetle priniesť aj svieži a atraktívny dizajn. Cieľom automobilky má byť prinavrátiť tomuto modelu jeho zašlú slávu.  Pravdu povediac som veľmi zvedavý, ako sa s týmto cieľom VW vysporiada. Stačí sa pozrieť na Fiatku 500, ktorej novú generáciu môžeme považovať za úspech pre taliansku automobilku. Povráva sa, že nový Beetle by si mal svoju priemeru odbiť na Detroidskej Auto Show v roku 2011. Tak sme veľmi zvedavý čo s toho nakoniec bude.

Tagged with:
 

Pridaj komentár