Spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oznámila, že vláda Estónskej republiky si pre spoluprácu pri zavádzaní elektromobilov v krajine vybrala práve spoločnosť MMC a jej vozidlo na elektrický pohon – novú generáciu elektromobilu Mitsubishi i-MiEV. Pri počte 507 kusov sa jedná o doposiaľ najväčšiu objednávku, akú spoločnosť MMC eviduje od začiatku predaja svojho elektromobilu. Zároveň je to aj najväčšia dodávka vozidla na elektrický pohon, odkedy vstúpila do platnosti tzv. „Zelená Investičná Schéma“ (Green Investment Scheme t.j. GIS*1).

 

Dodávka elektromobilov bude realizovaná na základe dohody, ktorú uzavrela spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation s estónskou vládou a ktorá sa bude vzťahovať súčasne aj na práva na odkúpenie 10 miliónov ton emisií CO2. V súlade s programom GIS plánuje vláda Estónskej republiky využiť elektromobily i-MiEV v rámci verejných projektov, v oblasti sociálnej starostlivosti, ako súčasť svojho cieľa dosiahnuť čo najširšie využívanie vozidiel na elektrický pohon po celom území Estónska. Vláda Estónska chce prostredníctvom používania elektromobilu dosiahnuť zníženie emisií CO2 v krajine a to vďaka nulovým emisiám CO2 i-MiEV, ktoré tento elektromobil dosahuje počas jazdy. Spoločnosť MMC zároveň estónskej vláde poskytne podporu pri monitorovaní znižovania emisií CO2, ktoré sa dosiahnu vďaka používaniu Mitsubishi i-MiEV v prevádzke. 507 elektromobilov bude dodaných do Estónska koncom fiškálneho roka 2011.


 

 

 

 

Mitsubishi i-MiEV bol po prvý raz uvedený do predaja v júli 2009 a to najmä fleetovým zákazníkom. Pre fyzických zákazníkov je k dispozícii od apríla 2010 na japonskom trhu. Odvtedy získal množstvo uznania vďaka svojej ohľaduplnosti voči životnému prostrediu, tichosti prevádzky, komfortnej jazde a dynamickému výkonu. Spoločnosť MMC následne rozšírila predaj svojho elektromobilu v globálnom meradle uvedením na svetové trhy počnúc Japonskom, cez Hong Kong, Austráliu a Európu, pričom túto jeseň zaháji predaj aj v Kanade a v Spojených Štátoch.

 

Pridaj komentár