Elektromobil Think City pôsobí na trhu už nejaký ten piatok. Jeho veľa vravný názov, ktorý si v preklade môžeme vyložiť ako myslieť na mesto ma totiž hneď niekoľko významov. Prvým asi tým najväčším je, že toto vozidlo, ako každý elektromobil myslí hlavne na environmentálnu stránku a svojou prevádzkou nezaťažuje životné prostredie takmer nijak. Samozrejme odhliadnuc od jeho výroby. A keďže väčšina elektromobilov bude jazdená len v meste tobôž elektromobily takéhoto typu prvá stránka názvu nám je hneď jasná. Ta druhá sa týka hlavne kompaktných rozmerov celej karosérie. Už pri pohľade na tento drobný elektromobil je vám jasne, že sa nebude jednať o pohodlný hltač kilometrov na dlhých cestách.

Presne takto nejak má totiž v budúcnosti vyzerať vozový park v mestách. O to väčším prekvapením teda je, že výrobcovia sa rozhodli tento elektromobil vyrábať aj v štvormiestnej verzií. Pravdu povediac už pre dve osoby sa mi zdalo toto elektrické vozítko pomerne dosť skromné čo sa týka rozmerov. Spolu s predstavením novej verzie prichádza aj inovácia pohonu. Na pohon bude totiž použitá vynovená platforma pohonu nazvaná G4. Tá ma priniesť elektromobilu vyrábanému pod značkou Think o niečo väčší dojazd, za ktorý môže vďačiť hlavne vylepšeným zásobníkom elektrickej energie ktoré využívajú technológiu li-ion.

Častou otázkou pri elektromobiloch, či hybridoch je ich spoľahlivosť. V prípade tohto modelu sa myslím není o čo strachovať výrobcom garantovaná záruka 100 000 kilometrov alebo 5 rokov je dostatočným dôvodom na dôveru.

Tagged with:
 

Pridaj komentár