Americká Tesla nieje na poly elektromobilov z ďaleka žiadnym nováčikom. Práve táto automobilka sa postarala azda o najväčšie zviditeľnenie elektromobilov a to typom Roadster. Elektrický športiak si za roky účinkovania na trhu získal rešpekt mnohých ludi bez ohľadu na to akému pohonu holdujú najviac.

Samozrejme ak chce byť Tesla konkurencie schopná, nemôže donekonečna obhajovať len jeden jediný typ. Bola by to to ohromná chyba hlavne keď medzi ľudmi je značka ako taká vnímaná hlavne ako výrobca elektromobilov. Tak sa aj stalo a Tesla ohlásila výrobu nového elektromobilu známeho pod označením Model S. Jedná sa o športový sedan ktorého dojazd bude naladený na niekoľko variant pričom najlacnejšia verzia bude ponúkať dojazd 260 kilometrov. Orientačná cena tejto verzie by nemala prekročiť 41 330 eur. Stredná verzia ktorá bude ponúkať najväčší dojazd, teda 370 kilometrov, nás vyjde približne na 48 500 eur. Od Vrcholovej verzie, ktorá vás bude stáť 55 700 eur bude môcť očakávať dojazd na hranici 500 kilometrov.

Dôležite je, že v tomto prípade sa už nejedná o žiadne teoretické dohady či úvahy. Model S je prichystaný na výrobu, ktorá by sa mala rozbehnúť už v roku 2012 kedy Tesla plánujú vyrobiť hneď 5000 kúskov tohto elektromobilu. No to ešte nieje ani z daleka všetko. Tesla je údajne schopná aj vďaka partnerom (Toyote a Daimler AG) rozšíriť kapacitu výroby až na 20 000 vozidiel ročne.

 

Pridaj komentár