Podľa posledných zverejnených správ by sa v októbri t.r. mal objaviť na trhu elektromobil od nemeckého výrobcu elektromobilov. Malo by ísť o športový super elektromobil e-Wolf Alpha-2. Tento super športový elektromobil si nepochybne zobral inšpiráciu od takých výrobcov športových vozidiel, akými sú Lamborghini, Ferrari alebo Ford. Samotný návrh designu elektromobilu si zaslúži určitý stupeň uznania. Ostré a priame línie karosérie umocňujú jeho športový charakter.

Pri pohľade zozadu výrazne absentuje zadné okno, centrálny difúzor a veľká mriežka, čo je tak typické pre športové automobily. Dvojmiestna karoséria vyrobená z kompozitných materiálov nemalou mierou prispela k nízkej pohotovostnej hmotnosti elektromobilu 900 kg. Svojimi rozmermi ca 5000 x 1900 x 1200 mm ( d x š x v ) sa tento super športový elektromobil neradí medzi nejakých trpaslíkov. Pohon elektromobilu je riešený dvojicou trakčných elektromotorov s menovitým výkonom 140 kW, pričom po dobu 30 s môžu dosiahnuť max.výkon až 280 kW. Aj keď sú tieto hodnoty v porovnaní so spaľovacími motormi v takýchto športiakoch nízke, enormne vysoká účinnosť trakčných elektromotorov umožňuje doslovné zahryznutie sa kolies elektromobilu do asfaltu. Uvádzaný je krútiaci moment 800 Nm. Elektromobil zrýchľuje z 0-100 km/h za 3,9 s a dosahuje max.rýchlosť 230 km/h. Aby bol zachovaný čisto fyzický zážitok z jazdy, je elektromobil vybavený špeciálnym zvukovým modulom pre vytvorenie zvukového efektu typického pre športové vozidlo. Trakčné elektromotory čerpajú energiu zo zásobníka elektrickej energie na báze lithium-ion.

Revolučný zásobník energie je zložený z Li-Tec CERIO® článkov. Tento článok s hmotnosťou ca 1kg a rozmermi 230 x 180 mm je zložený z troch častí. Kladná elektróda je vyrobená z lithium metal oxidu, ktorý je nanesený na hliníkový kolektor a negatívna elektróda z uhlíka, ktorý je nanesený na medený kolektor. Elektródy sú oddelené vysokomolekulárnym iónovým vodičom s keramickou poréznou membránou, ktorá umožňuje prechod iónov z jednej elektródy na druhú a naopak. Charakteristickou črtou článkov je ich odolnosť voči vysokým teplotám a vysoká prevádzková životnosť ca 10 rokov. Podľa zverejnených informácií by zásobník energie mal byť za ca 30 minút nabitý na 80% kapacity. Energia zásobníka by mala zabezpečiť elektromobilu dojazd 300 km. Výrobca dáva na e-Wolf Alpha-2 záruku 3 roky alebo 150 000 km. Cena elektromobilu by sa mala pohybovať na hranici 292 000 Euro, čo nie je malá suma. Ale za túto cenu obdrží kupujúci nesporne elegantné, dynamické športové vozidlo a čo je najdôležitejšie s ekologickým pohonom.

 

Pridaj komentár