Tak medzi nespočetne veľké množstvo značiek, ktoré už ukázali svetu svoj hybridný model môžeme po tomto týždni prirátať aj značku Seat. Tá predstavila hybridnú verziu svojho azda najobľúbenejšieho modelu Leon. Slávnostné predstavenie prebiehalo kde inde ako na autosalóne v hlavnej metropole Španielska Madride. 

Hybridný Leon budeme môcť poznať pod označením Twin Drive Ecomotive a ako už názov napovedá, bude sa jednať o spojenie dvoch druhov pohonu, a to klasického benzínového motoru a elektromotoru(ako to zvyčajne u hybridov býva). Konštruktéri pri voľbe spaľovacieho motora siahli po tom najlepšom, čo majú momentálne  k dispozícii. A tak sa niet čo čudovať, keď aj  pod kapotou tohto Leonu nájdete mimoriadne obľúbený 2-krát preplňovaný benzínový štvorvalec známy pod označením 1.4 TSI. Ten bude v tomto modeli naladený na výkon 90kW a asistovať mu bude elektromotor s výkonom 35kW. Spojením týchto dvoch agregátov by mal Leon celkom slušné dynamické parametre ale… Za to ale môže pravdepodobne vďačiť batériám, ktoré sa ako pri všetkých hybridoch podpísali pod zvýšenú hmotnosť celého automobilu. Samozrejme až na pár výnimiek si človek nekupuje hybridy pre radosť z jazdy, ale za účelom nižšej spotreby. Preto nemožno Leonu zazlievať na je výkon pomerne vlažné zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 10.5 sekundy.

Keď už sme pri batériách, tie budú lithiové a hybridnému Leonu by mali umožňovať  dojazd 50 kilometrov čisto na elektrickú energiu. V prípade úplného vybitia batérií prichádza na scénu spomínaný benzínový motor, ktorý má podľa výrobcu dojazd na plnú nadrž až  700 kilometrov. To však nie je všetko. V hybridnom režime, keď bude Leon využívať ako elektromotor tak spaľovací motor, by sa spotreba mala dostať na veľmi dobrých 3.36 litra na 100 kilometrov. 

Už len sa zmienim, že Seat plánuje do roku 2011 vyrobiť niekoľko prototypov, ktoré by boli určené na skúšobnú prevádzku. Je otázne, či sa spomínaný hybridný systém objaví aj v nedávno spomenutom hybridnom Golfe alebo Jette, alebo či sa jedná o sólo projekt automobilky Seat.

Tagged with:
 

Pridaj komentár