To v čo tu na Slovensku tak veľmi dúfame, sa v Česku stalo skutočnosťou. V obchodnom centre Galérie Vaňkovka, ktoré je situované v Brne sa totiž vybudovala prvá dobíjacia stanica slúžiaca na dobíjanie elektromobilov. Samozrejme verím tomu, že v celej Českej republike sa nachádza toľko elektromobilov vhodných pre premávku, že zrátať ich na jednej ruke by mi nerobilo najmenší problém. Možno aj z dôvodu, že dobíjacia stanica nebude ani zďaleka tak vyťažená ako klasická čerpacia stanica na tej najviac bohom zabudnutej okresnej ceste,  je dobíjanie na tejto stanici úplne bezplatné. Samozrejme aj toto je jeden z ťahov, ktorým chce majiteľ takejto stanice prilákať ľudí ku elektromobilom.

Keď už sme pri majiteľovi, tým je české zastúpenie energetického koncernu E.ON. Práve táto firma stála za zrealizovaním tohto projektu. Podľa vyjadrení zástupcov firmy E.ON bolo už dlhšiu dobu stredom ich záujmu takýto projekt zrealizovať a práve spomínané obchodné centrum preukázalo najväčší záujem o to, aby takáto dobíjacia stanica vznikla v ich garážach.

Takže ako sme si už vlastne aj zvykli, naši českí bratia sú opäť raz s niečím o krok pred nami. Ja len dúfam, že podobné projekty u nás nenechajú na seba dlho čakať. A podľa toho, čo vieme, by tá doba čakania nemusela byť vôbec taká veľká.

 

Pridaj komentár