Spoločnosť Honda na autosalón v Ženeve privezie úplne nový koncept elektromobilu Honda EV Concept a platformu pre plug-in hybridné vozidlo strednej veľkosti. Tieto koncepty sú súčasťou programu značky Honda, nazvaného „Road to Zero Emissions“ (Na ceste k nulovým emisiám), ktorý zahŕňa súčasnú technológiu hybridných vozidiel, technológiu „plug-in hybridov“, ktorá bude dostupná v blízkej budúcnosti, a predovšetkým hlavný cieľ – elektromobily poháňané palivovými článkami, ako je napríklad FCX Clarity.

Obe vozidlá sú súčasťou siete Honda Electric Mobility Network, ktorá predstavuje komplexný prístup značky Honda k znižovaniu emisií CO2 prostredníctvom inovatívnych produktov a technológií pre riadenie spotreby a výroby energie.


 

 

 

 

Svojim vzhľadom sa koncept Honda EV veľmi blíži charakteru a štýlu pripravovaného produkčného elektromobilu, ktorý bude na japonský a americký trh uvedený v roku 2012. Úplne nová platforma pre plug-in hybridný automobil, predstavuje novú generáciu dvojmotorovej hybridnej technológie značky Honda, ktorá bude predstavená v roku 2012.

Koncept Honda EV

Koncept Honda EV bol skonštruovaný tak, aby spĺňal bežné požiadavky priemerného užívateľa, ktorý denne dochádza do zamestnania. Vozidlo využíva rovnaké priestorové usporiadanie pre 5 cestujúcich ako obľúbený hatchback Fit (v Európe známy pod názvom Jazz).

Dojazd konceptu Honda EV sa bude pohybovať okolo 160 km na jedno nabitie v mestskom cykle US EPA LA4*. Dojazd je možné maximalizovať pomocou inovatívneho elektrického pohonného systému s tromi režimami, vychádzajúceho z technológie použitej u športového hybridného kupé Honda CR-Z, pre modelový rok 2011. Okrem elektrického pohonného systému s tromi režimami bude koncept Honda EV vybavený niekoľkými interaktívnymi systémami vedenia vodiča, ktoré mu umožnia maximalizovať dojazd na každé nabitie.

 

 

 

 

 

Vedľa konceptu Honda EV bude na autosalóne vystavený taktiež prototyp dobíjacieho stojanu, vyvinutý spoločnosťou Honda. Nabíjací stojan Honda ukazuje, ako by v budúcnosti mohla vyzerať intuitívna a ľahko použiteľná infraštruktúra pre nabíjanie elektromobilov.

Plug-in Hybrid Honda

Spoločnosť Honda rovnako vystaví novú platformu pre plug-in hybridný automobil, ktorá predstavuje novú generáciu dvojmotorovej hybridnej technológie. Plug-in hybridná technológia, integrovaná do platformy sedanu strednej veľkosti bola navrhnutá tak, aby čo najviac vyhovovala každodenným zvykom – umožňovala krátke časté jazdy v plne elektrickom režime a súčasne podľa potreby umožňovala jazdy na dlhé vzdialenosti.


 

 

 

 

Riešenie spoločnosti Honda s dvoma motormi nepretržite pracuje v niektorom z nasledujúcich troch režimov, medzi ktorými môže plynule prechádzať: pohon len elektromotorom, pohon elektromotorom spoločne s benzínovým motorom, či priamy pohon len benzínovým motorom. Pre nabíjanie batérií plug-in hybrid využíva rekuperačné brzdenie.

FCX Clarity

Model FCX Clarity, ktorý bude vystavený vedľa oboch konceptov, potvrdzuje svoju pozíciu konečného riešenia mobility s nulovými emisiami. Prvý produkčný elektromobil na svete, poháňaný palivovými článkami, je od roku 2008 ponúkaný na prenájom v USA a v Japonsku.

 

Pridaj komentár