Nedávno sa dostali na verejnosť fotografie údajne pripravovaného Porsche 911 hybrid. Tým sa naskytla veľmi zaujímavá otázka – mohla by svetová motorová ikona prísť o svoj plochý šesťvalec? To, či sa nakoniec hybridná 911-ka dostane do výroby, je do veľkej miery špekulácia, ale bol by to logicky krok Stuttgartu. S elektrickým motorom, ktorý by bol kombinovaný so súčasným 3.8 alebo 3.6-litrovým plochým šesťvalcom, by produkoval až príliš veľa výkonu, ktorý by sa charakterom skôr hodil do GT3, ako do klasického GT na každodenné jazdenie.

Jednou z ďalších alternatív by mohol byť malý výkonný motor kombinovaný s elektromotorom. Tento krok by sa javil asi ako ten najreálnejší, keďže nedávno Porsche potvrdilo informáciu o tom, že pre hybridný Cayenne a Panamera budú základom šesťvalce produkujúce o 50 koni menej ako klasický šesťvalec použitý v 911. To potvrdzuje dohady o menšom motore pre 911 vzhľadom na to, že Cayenne a Panamera sú oveľa ťažšie automobily.

Porsche bude musieť nájsť dáky kompromis, pretože hybridná jednotka je náročnejšia na priestor, a to by pri tradičnom umiestení motora pri 911 mohol byť problém. Vhodnejším krokom by bolo asi použitie motorov z menšieho Boxtera. Trochu kontroverznejšie by bola kombinácia elektromotora so štvorvalcom, ktorý údajne mieri do Boxtera. Ale povedzme si pravdu. Kto by si kúpil ikonu motošportu so štvorvalcovým motorom?

Tagged with:
 

Pridaj komentár