Peugeot začal prijímať rezervácie pre svoj elektromobil i0n vo Veľkej Británii. Podľa vyhlásení má Peugeot podpísané zmluvy s radom spoločností a s miestnymi orgánmi po celej Európe, pre ktoré sa tieto elektrické vozidlá stanú súčasťou ich vozového parku. Peugeot i0n s nulovými emisiami bude zavedený do výroby na konci roka 2010. Vozidlo vyvinuté v spolupráci s Mitsubishi Motor Corporation (MMC) ponúkne nulovými emisiami mestské dopravné riešenie pre súkromné účely alebo pre flotilu áut patriacich miestnym orgánom, ktoré tak budú príkladom aj pre ostatných ľudí v boji proti znečisťovaniu.

Peugeot má už dlhoročné skúsenosti vo výrobe elektrických vozidiel vďaka elektrickému Peugeotu 106, ktorý bol vyrábaný v rokoch 1995 až 2003. Možno práve vás prekvapí, že k tomuto dňu je Peugeot výrobca, ktorý predal najviac elektrických vozidiel na svete.

IOn je postavený na rovnakej platforme ako Citroen C-Zero a Mitsubishi IMiEV. Bude ideálnym riešením pre rastúce problémy mestskej mobility v porovnaní s ochranou životného prostredia. Rušné mestské ulice budú obľúbeným ihriskom i0nu. So štyrmi dverami a štyrmi miestami, kompaktnou dĺžkou 3.48 m a priemerom otáčania 4.50 m, bude ideálny pre preplnené mestské ulice. Elektromotor vyvíja maximálny výkon 64 koní s krútiacim momentom 180 Nm. Jeho maximálna rýchlosť je 80 km / h, čo nie je veľa, no na jazdu po meste bohato stačí. Na jedno nabitie batérie by ste mali prejsť minimálne 128 kilometrov. Plné nabitie lítium-iónových batérií trvá šesť hodín, ak použijete konvenčnú elektrickú sieť, ale za čas 30 minút sa batéria dokáže dobiť až na 80% svojej kapacity.

Výrobca uvádza, že nepristúpili na žiadne kompromisy, čo sa týka bezpečnosti a komfortu, a tak v iOne nebudú chýbať funkcie ako ABS, ESP a trakčná kontrola. Elektromobil bude mať šesť airbagov, klimatizáciu, elektrické ovládanie okien a rad audio zariadení.

 

Pridaj komentár