Svetová premiéra modelu Jazz Hybrid na autosalóne v Paríži, ponúkne prvú príležitosť zhliadnuť hybridnú technológiu Honda IMA v modernom hatchbacku, ktorý si navyše zachoval flexibilitu, ktorú mu poskytujú unikátne sklápajúce Magické sedadlá.  

 

Dôležité je, že integrácia hybridného systému do modelu Jazz Hybrid nemala vplyv na priestor v interiéri – podlaha batožinového priestoru zostala zachovaná v rovnakej výške ako je to pri súčasných modeloch Jazz s motormi 1.2 a 1.4.  Zväzok batérií IMA a riadiaca jednotka boli zabudované pod podlahu batožinového priestoru, čo umožnilo zachovanie jeho objemu (nad podlahou) 300 litrov a taktiež „Magických sedadiel“, ktoré sa sklápajú rovnakým spôsobom, ako u nehybridnej verzie. Vďaka tomu je možné sedadlá sklopiť a vytvoriť tak priestor s prekvapivým objemom 831 litrov s úplne rovnou podlahou. Alternatívne je možné zdvihnúť sedadlá smerom hore a do vozidla umiestniť vyššie predmety.


 

 

 

 

Hybridný motor a riadiaci systém IMA sú rovnaké ako u hybridných modeloch Insight a CR-Z, čím je zaistená preverená spoľahlivosť tejto dôležitej technológie. Po takmer dvoch desaťročiach vývoja a 10 rokoch predaja sa systém IMA od spoločnosti Honda potvrdil ako flexibilná a spoľahlivá technológia. Dnes toto riešenie s kombináciou nízkej spotreby a nízkych emisií v každodennej prevádzke používa viac ako pol milióna vozidiel.  

 

Model Jazz Hybrid bude vybavený rovnakým 1,3-litrovým motorom i-VTEC ako hybridná Honda Insight. I napriek väčšej celkovej výške a tvaru karosérie navrhnutom s ohľadom na čo najväčšiu flexibilitu, sa nové vozidlo bude podľa interných testov spoločnosti Honda vyznačovať podobnou hodnotou emisií CO2 – 104 g/km*. Podobne ako modely Insight a Civic Hybrid, takisto Jazz Hybrid môže byť za určitých podmienok pri nízkych a stredných rýchlostiach poháňaný len elektromotorom, čo prispieva k hodnote kombinovanej spotreby len 4,4 l/100 km. 


 

 

 

 

Predaj modelu Jazz hybrid bude na niektorých európskych trhoch zahájený začiatkom roku 2011, ceny, úrovne emisií po homologácii a úplné špecifikácie budú oznámené s predstihom.  

Tagged with:
 

Pridaj komentár