Dlho očakávaný plug-in hybrid Opel Ampera sa v týchto dňoch dostáva na Európsky trh vďaka čomu sa dozvedáme aj cenovku, ktorú si od vás v showroome vypýtajú. No v prípade ak naozaj máte záujem o kúpu Ampery je potrebné sa registrovať na webovej stránke www.opel-ampera.sk, kde vám budú poskytnuté podrobnejšie informácie.

Ako som spomenul začiatkom predaja sa zverejnila aj cena. Tá bude štartovať na hodnote 42 900 eur. Základná cena sa však v jednotlivých krajinách môže meniť vzhľadom na základnú výbavu, ktorá bude pre ten daný trh daná. Cena pre slovenský trh zatiaľ známa nie je, no nemyslím si, že od zverejnenej čiastky sa nebude zásadne meniť. 

Opel Ampera možno považovať za prezlečený Chevroletu Volt, o ktorom sme vám priniesli už niekoľko informácii. Aj napriek tomu, si ale aspoň tie základné informácie pripomenieme. Ako som spomenul, v prípade Oplu Ampera sa jedná o plug-in hybrid. To v praxi znamená, že pohon tohto automobilu bude čisto v réžii elektromotoru, ktorého parametre sú nasledovné. Výkon 111kW a krútiaci moment 370 Nm dokážu tento hybrid rozhýbať z 0 na 100km/h za približne deväť sekúnd, pričom ručička rýchlomeru dosiahne maximálnu hodnotu 160km/h. O zásobu elektrickej energie sa stará litium-iónový akumulátor o kapacite 16kWh. Energia uložená v tomto zásobníku energie postačuje na dojazd približne 60 kilometrov. To nie je veľa, no pre prípad, že by sa akumulátory vybili je pod kapotou umiestnený 1.4 litrový zážihový motor, ktorý plní úlohu generátoru.

Samozrejme ak je vám dojazd 60 kilometrov pre vaše denne potreby postačujúci, akumulátory je možné dobíjať aj napojením do bežnej domácej elektrickej sieti o napätí 230V.

Tagged with:
 

Pridaj komentár