Generálny riaditeľ Nissanu Carlos Ghosn oznámil koncom minulého týždňa, že jeho spoločnosť spolu s partnerom Renault sú vybavené a pripravené na to, aby vyrábali až 500.000 EV (Electric Vehicle) batérií ročne. Spoločnosť bude držať výrobné čísla na tejto úrovni, kým nebudú dopytom nútení tieto čísla zvýšiť na potrebný počet.
Nissan Leaf (prvý elektromobil značky Nissan ) bude uvedený do predaja v budúcom roku. Ako prvý sa objaví na trhu v USA a Japonsku, neskôr k nim pribudne Európa. Na väčšine trhov sveta by sa mal objaviť do roku 2012.

 Globálna verzia sa bude vyrábať v masovom meradle, čo bol jeden z hlavných dôvodov vyrábať také množstvo batérii a tým pokryť dopyt. Podľa informácií Carlosa Ghosna Nissan, je pripravený vyrábať elektromobily s masovou produkciou pre cely svet a to za dostupné ceny. Ako Ghosn povedal: „Nebudem predávať elektromobil, ktorý je o 25 % drahší ako benzínový.” S týchto slov sa potvrdzujú informácie o Nissane Leaf, ktorý má byť prvý elektromobil pre masy. Tak isto uviedol, že Nissan bude celosvetovým lídrom v oblasti technológií EV. Ďalej sa chce zamerať na nízke ceny EV, aby boli dostupné pre širokú verejnosť. S inovatívnymi technológiami za prijateľnú cenu by  sa Nissan mohol stať najpredávanejšou značkou na poli elektromobilov.

 

Pridaj komentár