Stojíme na prahu doby elektrickej. Okrem elektrických osobných automobilov sa v poslednej dobe čoraz častejšie predstavujú aj iné verzie. Nissan sa rozhodol nezostať pozadu a preto na autosalóne v Tokiu predstaví tri prototypy elektrického nákladného auta.

Elektrické dodávky konštrukčne vychádzajú z modelu Nissan ATLAS F24, pričom každá verzia je iná. Okrem základnej skriňovej verzie nazvanej e-NT400 ATLAS, ktorá používá tú istú techniku, ako Nissan Leaf, predstaví Nissan ešte ďalšie dve dodávky. Prvá je určená na prepravu chladených potravín. Je vybavená chladiacim boxom, ktorý napája prídavný lítium-iónový akumulátor.

Posledná verzia je tzv. Power Supply Truck – dodávka, ktorá je vybavená ďalším akumulátorom s kapacitou až 72 kWh, pozostávajúcim z troch aku-packov používaných v Nissane Leaf . Toto auto je vpodstate mobilný záložný zdroj energie. Podľa Nissanu by táto masívna batéria dokázala napájať kanceláriu pre 20 ľudí po dobu štyroch hodín.

Dojazd veľkej dodávky je podľa Nissanu 100 km. Konkurentom pre tento nákladiak by mohol byť pripravovaný model Mitsubishi Canter E-CELL. Okrem veľkokapacitnej dodávky sa Nissan už od júla venujei testom menšej elektro-dodávky postavenej na základe modelu NV-200.

 

Tagged with:
 

Pridaj komentár