mugen-shinden

Mugen Shinden

Na konci tohto víkendu sa na závodnom okruhu v Suzuke predstaví zaujímavý závodný elektromotocykel od divízie Honda Motor Company – Mugen Shinden. Na vysvetlenie slovo Shinden v japončine znamená „ Boh elektriny“. Aj keď elektromotocykel nemá tie línie, aké je možné vidieť na elektrickom superbiku Honda RC-E, vyzerá ako vlk v ovčom rúchu.

Jazdcom nesporne zaujímavého závodného elektromotocyklu nebude podľa zverejnených správ nikto iný, ako 17 násobný víťaz TT John McGuinness.

„ Sledoval som závody elektrických bikov posledných pár rokov a túžil som sa takýchto pretekov zúčastniť. Existuje niekoľko dobrých strojov na štarte, preto si myslím, že to budú tohto roku dobré preteky ( 2012 TT Zero ) s možnosťou historicky prvého 100 mph kola“.

Kyvná vidlica a rám sú vyrobené z uhlíkových vlákien, brzdové ovládacie prvky boli presunuté na riadidlá a brzdové strmene pochádzajú od spoločnosti Nissin.

Mugen Shinden s rozmermi 2125 x 680 x 1130 mm ( d x š x v ), rázvorom 1485 mm a pohotovostnou hmotnosťou 260 kg je poháňaný trojfázovým bezkartáčovým DC trakčným elektromotorom s výkonom 90 kW a krútiacim momentom 220 Nm. Energiu čerpá zo zásobníka elektrickej energie na báze lithium-ion s menovitým napätím 370 V. Vpredu sú pneumatiky 120/70 ZR17 M/C a vzadu 200/55ZR17 M/C.

Pridaj komentár