O Mitsubishi I-MiEV sme vás už informovali vo viacerých článkoch. Jedná sa o malý elektromobil vhodný hlavne do mestskej premávky, ktorý sa zatiaľ predáva iba na domácom trhu v Japonsku a aj to iba štátnym organizáciám. No aj napriek tomu ani páni z Mitsubishi pravdepodobne neočakávali taký veľký záujem o toto mini vozidlo. Samozrejme automobilku to len teší a po minuloročnom zvýšení produkcie z 20 000 na 30 000 kusov nasleduje ďalšie zvyšovanie. Len podotýkam, že to predošlé zvýšenie produkcie malo ostať nezmenené až do roku 2013. V súčasnosti zvesili ročný plán na rok 2010 z pôvodných 5000 kusov na 8500. Dokonca upravili aj dobu, počas ktorej má tento stav platiť. Tú skrátili z roku 2013 na rok 2010.

Ja len pripomeniem, že stále hovoríme a kusoch, ktoré sa predávajú len štátným inštitúciám v Japonsku. Predaj súkromným osobám začne v Japonsku behom toho apríla. Po uvedení na domáci trh aj pre súkromné osoby príde rad na Európu. Tu však nastane rozdiel. Ako som písal v jednom z prvých článkov, ktoré na servery elektromobily vôbec boli publikované, Mitsubishi sa bude okrem Británie predávať po celej Európe pod značkami koncernu PSA. V našich končinách teda príde na trh hneď pod dvoma značkami, a to Peugeot iOn alebo Citroen C-Zero.

 To však nie je všetko. Vzhľadom k narastajúcemu dopytu sa Mitsubishi rozhodlo znížiť cenu na 2 000 000 jenov, čo je zhruba 15 000 eur. Je však otázne, kde sa budú cenovo pohýbovať jeho alternatívy vyrábané v Európe

 

Pridaj komentár