Mitsubishi i-MiEV, ktoré získalo už nespočetné množstvo ocenení po celom svete, je prvé elektrické vozidlo, ktoré sa dostalo do sériovej výroby a bude voľne predajné skoro po celom svete. Tento úspešný elektromobil má pred sebou jednu z ďalších dôležitých udalostí. Tou nie je nič iné, ako samotne predstavenie verzie, ktorá sa bude predávať u nás v Európe. V tomto prípade sa však bude jednať iba o skúšobnú prevádzku týchto elektromobilov.

Prvá dodávka 25 sériovo vyrobených elektromobilov Mitsubishi i-MiEV s pravostranným riadením dorazila do prístavu Royal Portbury Docks v Bristole. Obratom bola zahájená finálna príprava vozidiel tak, aby sa na cestách mohli objaviť už 12. decembra 2009 ako súčasť testovacej flotily programu vlády v oblasti West Midlands vo Veľkej Británii. Zásielka s vozidlami i-MiEV opustila Japonsko na lodi pred šiestimi týždňami, pričom jej príchod bol netrpezlivo očakávaný nielen konečnými užívateľmi, ale aj fanúšikmi elektromobilu Mitsubishi, ktorí sledovali jeho progres prostredníctvom stránky anglického distribútora Mitsubishi Motors UK na Facebooku.

25 vozidiel i-MiEV tvorí súčasť projektu vlády zameraného na vozidlá s ultra nízkymi emisiami CO2, ktorý riadi Rada pre Stratégiu Technológií. V spolupráci s partnerskou organizáciou Coventry University vzišli z rozsiahleho výberového procesu členovia testovacej skupiny vyselektovaní z radov zástupcov miest a obcí, ktorí budú testovať elektromobil Mitsubishi v období 12 mesiacov s cieľom analyzovať chovanie elektromobilu počas jazdy v každodennej prevádzke ako aj jeho dobíjanie.

Pre pripomenutie, výroba európskej verzie i-MiEV je naplánovaná na október 2010. Následne na to sa i-MiEV dostane do predaja na trhoch v Európe na prelome rokov 2010 až 2011 (dostupný v závislosti od trhov).

http://www.youtube.com/watch?v=dXGqRJdHMFE&feature=related

 

Pridaj komentár