Účastníkom prvej elektrickej rallye, ktorá sa uskutoční 9.júna v severovýchodnom Holandsku bude aj elektromobil holandského pôvodu s jednoduchým názvom E-ONE. Táto rallye je určená pre všetky typy elektromobilov s minimálnym dojazdom 50 km. Zúčastniť sa rallye môžu tiež elektromobily prevádzkované podnikmi a vládnymi agentúrami, ktoré spĺňajú tieto požiadavky.

Elektromobil E-ONE bol nedávno schválený ministerstvom. Pohon elektromobilu s rozmermi 1999 x 740 x 1200 mm ( d x š x v ) zabezpečuje trakčný elektromotor s výkonom 1kW. Vpredu je koleso 1×12“ a vzadu kolesá 2×20“. Elektromotor čerpá energiu zo zásobníka , tento obsahuje 1/2/3 moduly ( LiFePO), každý s napätím 48V a kapacitou 10 Ah. Nabíjanie zásobníka energie je možné zo zásuvky 220/240 V 3A. E-ONE je určený pre jednu ( ležiacu ) osobu, ktorá nastupuje po odklopení priehľadnej kopuly smerom hore.

Parkovanie môže byť klasické na všetkých kolesách alebo ako je to vidieť na obrázku v strede aj vo vzpriamenej polohe.

Vodič má všetky potrebné informácie uvedené na displeji, ktorý je umiestnený na volante.

Podľa doteraz zverejnených informácií je v karosérii priestor aj na batožinu s objemom 50L. Elektromobil E-ONE s pohotovostnou hmotnosťou 77kg a celkovou hmotnosťou 200 kg dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h a má dojazd podľa počtu modulov v zásobníku 40 – 80 – 120 km.

 

 

3 Responses to Mestský elektromobil E-ONE

  1. gabriel píše:

    Aký je postup pri prestavbe na elektropohon? Jednalo by sa o Trabant kombi s dojazdon do 100 120 km. Aký el.motor -cena akumlátory kolko cena Ďakujem za pomoc.Gabriel

  2. Ľubo píše:

    RE: Gabriel … po odoslaní som zistil, že moja e-mail adresa nebude zverejnená. Tak Ti ju píšem sem d otextu príspevku. Fakt ešte “mohli” dať aj nutnosť zaregistrovať sa a vymakať to tak, aby som na to potreboval 5 pokusov a 60 minút … žartujem .. teda k veci: lubom zavináč pobox bodka sk Hádam to prejde.

Pridaj komentár