Pred určitým časom sa na našom webe objavili informácie o tom, že Mercedes postavil elektromobil na základoch superšportu SLS AMG. Po približne pol roku keď tento projekt začal pomaly ale iste zapadať prachom, automobilka na prebiehajúcom Detroidskom autosalóne potvrdila informácie o tom, že SLS AMG E-Cell sa bude oficiálne vyrábať.

Tento elektromobil sa tak stane súčasťou plánu v ktorom má športová divízia Mercedesu, AMG radikálne znížiť spotrebu pri všetkých súčasne vyrábaných automobiloch pod touto značkou. Mercedes SLS AMG je vôbec prvý automobil, ktorého vývoj až do posledného matky plne zastrešila táto športová divízia. Časový horizont kedy by sme sa mohli dočkať prvého už seriového modelu nieje známy, no predpokladá sa, že by sa tak malo stať v roku 2015.

“Mercedes-Benz SLS AMG E-Cell je jeden s najpokročilejších športových vozov v 125-ročnej histórií automobilu ako takého. Jeho vlastnosti a schopnosti len dokazujú fakt, aký potenciál v sebe skrýva elektromobilita. Prvé objednávky na tento unikátny superšport sa budu príjmať už v roku 2013.“ – presne tieto slová zazneli s úst predsedu predstavenstva koncernu Daimler AG Dr. Dieter Zetsche na tlačovej konferencií vrámci autosalónu v Detroide.  

 

Pridaj komentár