TTXGP sú historicky prvé preteky elektromotocyklov, ktoré sa uskutočnil počas jedného z najlegendárnejších motocyklových pretekov Isle of Man.  Odozva na TT bola tak enormná, že FIM (Medzinárodná motocyklová federácia) sa dohodla na vytvorení FIM World Championship Series pre elektrické motocykle v roku 2010. Prvýkrát v dejinách tak bude prebiehať oficiálny celosvetový motošportový seriál s nulovými emisiami.

Ako všetci vieme, v USA momentálne prebieha SEMA show, kde Mavizen predstavil motocykel TT02, ktorý ma slúžiť ako platforma pre vyvíjaný závodný špeciál. Hoci predaj špeciálu TTX02 je určený predovšetkým pre vážne závodné tímy, odber TT02 bude neobmedzený a bude voľne k dispozícii ako superbike pre širokú verejnosť. Alebo aspoň pre tých, čo si ho budú môcť dovoliť. Cena bude stanovená v rozmedzí $ 30-40,000.00 za homologizovaný model TT02.

Model TTX02 stojí na základoch motocykla KTM RC8 – na rozdiel od prototypu TT01, ktorý bol postavený na platforme od Suzuki. Sériovo vyrábaný homologizovaný model by mal dosiahnuť maximálnej rýchlosti 208 km/h, čo na superbike nie je žiadne ohromujúce číslo. Najzaujímavejšie budú ale hodnoty zrýchlenia a pružnosti. Keďže elektromotor produkuje krútiaci moment od nulových otáčok a konštantný ostáva až po samý vrchol, jazda na tomto dvojkolesovom tátošovi bude nezabudnuteľným zážitkom

Tagged with:
 

Pridaj komentár