Dlho očakávaný hybridný kompakt od prémiovej značky sa konečne dostava aj na Slovensko. Spolu s tým už poznáme aj jeho cenu. Zástupca nižšej strednej triedy ma uložený pod prednou kapotou 1.8 litrový štvorvalec spojený s asynchrónnym elektromotorom. Celá sústava podáva kombinovaný výkon 100 kW čo umožňuje tomuto vozidlu zrýchliť z 0 na 100 km/h za priemerných 10.3 sekundy. O prenos výkonu a krútiaceho momentu na vozovku sa stará už nám veľmi dobre známa bezstupňová prevodovka E-CVT. Aj vďaka nej by ste sa mali dostať na výrobcom uvádzanú spotrebu len 3.8 až 4.1 litra na 100 kilometrov (Závisí od výbavy konkrétneho vozidla ).

Od uvedenia na trh bude CT200h k dispozícií v troch stupňoch výbavy : Comfort, Executive, Premium. Základná výbava Comfort zahŕňa okrem ôsmich airbagov, stabilizačný systém, denné diódové svetlá, asistent pre rozjazd do kopca, tónované sklá s UV filtrom, rádio s MP3 prehrávačom a konektormi pre Aux i USB, multifunkčný volant s koženým vencom a 15“ disky z ľahkých zliatin. Týmto ale výpis základnej výbavy ani zďaleka nekončí no pokračovaním by sme tu mohli zabiť snáď polku dňa. Osobne si myslím, že na základnú a logicky aj najlacnejšiu výbavu pomerne obsiahla výbava. A cena? Základný model si budete môcť poriadiť za celkom sympatických 27 900 eur.


Druhý stupen výbavy Executive sa od prvého líši v drobnostiach ako sú 16“ disky kolies či alarm. Tak isto aj príplatok v pri tomto stupni výbavy nieje nejak razantný pretože cenovka Lexusu CT200h Executive začína na 29 500 eur. O dosť viac si už priplatíte za výbavu Premium. Ten však v sebe zahŕňa už také veci ako cúvaciu kameru, natáčacie svetlomety či audiosystém Mark Levinson. Samozrejme za takto nakonfigurovanú CT200h si už aj zaplatíte. Konkrétne 39 100 eur! Slušná pálka nemyslite? Jedným dychom však treba dodať, že cena je patrične vyvážená výbavou.

http://www.youtube.com/watch?v=7_RnV7pXPDY

Tagged with:
 

Pridaj komentár