Volvo ma v súčasnosti vo svojej ponuke tri modely, ktoré sa snažia chrániť okrem našich životov aj naše peňaženky a prírodu. Sú to modely C30 DRIVe, S40 DRIVe a V50 DRIVe. Spomínané automobily sú fabricky upravovane za účelom dostať sa na čo najnižšiu spotrebu, ktorá zákonite zmenšuje produkciu CO2. Srdcom modelov DRIVe je dieselový štvorvalec o objeme 1.6 litra, ktorý produkuje výkon 110 koni. Výrobcom uvádzaná spotreba by nemala presiahnuť 3.9 litra. Ich ďalšou novinkou, ktorá má zabezpečiť nízku spotrebu a minimálne emisie je ReCharge Koncept. Jedna sa o plug-in hybrid vychádzajúci z Volva C30, ktorý ma na každé koleso osadený jeden elektromotor.

Tento Koncept je schopný jazdiť 100 km čisto na elektrickú energiu. V aute je osadený 1,6-litrový štvorvalcový motor Flexifuel, ktorý sa stará o pohon automobilu, alebo slúži ako generátor na dobíjanie batérie. Lithium-polymérová batéria je integrovaná v batožinovom priestore. Vďaka schopnosti prevádzky 100 km na elektrický pohon, Volvo verí, že majitelia ReCharge by mohli zriedka zavítať na čerpaciu stanicu. Koncepcia batérie je nastavená tak, aby ju bolo možne nabíjať pomocou štandardnej elektrickej zásuvky. Batérie sú vraj natoľko silné, že dokážu rozsvietiť priemerne veľký rodinný dom!

Vodič má možnosť si vybrať čí bude auto poháňať batéria, alebo motor Flexifuel. Najvyššia rýchlosť konceptu je stanovená na 160 km/h. Na to aby auto s pokoja akcelerovalo na rýchlosť 100 km/h potrebuje 9 sekúnd. Pneumatiky pre ReCharge boli špeciálne navrhnuté firmou Michelin, aby vyhovovali celému konceptu vozidla. S motormi pre každé koleso, ReCharge nepotrebuje konvenčné prevodové systémy. To sa následne premieta do nižšej trenie a zvýšenú účinnosť.

Tagged with:
 

Pridaj komentár