Tento týždeň prebieha v Dubaji International Motor Show, na ktorej sa predstavilo zopár exkluzívnych automobilov. My vám prinášame azda jeden z najrýchlejších hybridov vôbec. Ten pochádza z dielne Kepler Motors, ktorú založil Russ Wicks. Tato firma pochádza z USA a sídli v Kalifornii. Na Dubajskú Motor Show prišli zaujať svojím prvým modelom MOTION, ktorý mnohých zaujal predovšetkým svojim vyspelým pohonom. Ten má zabezpečiť výborné jazdne vlastnosti.

Základ MOTION-u tvorí 3.5 litrový šesťvalec, ktorý nájdete aj v Slovenskom K-1 attack. Tento je však posilnený ešte dvoma turbami a celý motor nesie označenie Ford EcoBoost twin-turbo 3.5 V6. Motor poskytuje výkon 550 koní a poháňa zadnú nápravu. Keďže hovoríme o hybride, nebolo by na škodu spomenúť aj tu ekologickejšiu časť vozidla. Tú tvorí vpredu uložený elektromotor s výkonom ďalších 250 koní, ktorý cez dvojstupňovú automatickú prevodovku poháňa kolesá prednej nápravy. Presne tak, prepočty vás neklamú a toto monštrum dosahuje výkon až 800 konských síl.

                                     

 Systém pohonu je tak prepracovaný, že tento hybrid sa dokáže pohybovať na každý z pohonov úplne samostatne. Keď je to potrebné, dokážu pracovať oba tieto pohony súčasne. Tak isto dynamické parametre priam vyrážajú dych. Akceleráciu z 0 na 96 km/h (60mp/h) zvládne pod 2,5 sekundy pričom maximálna rýchlosť ma presiahnuť 320 km/h.

                                       

Samozrejme takto zložitý pohon nebude najľahší. A tak konštruktéri siahli po toľko obľúbenom karbon, z ktorého je vyrobená väčšina karosérie. Brzdenie tohto rýchlika si zobrali na starosť karbon-keramické brzdy so šialeným rozmerom 380×32 mm na oboch nápravách. Do nich sa zakusujú 6-piestikove strmene vpredu a 4-piestikove strmene vzadu.

Kepler Motors plánuje vyrobiť 50 vozidiel MOTION, pričom prvé by mali doraziť k zákazníkom začiatkom roku 2011

Tagged with:
 

Pridaj komentár