Izaro GT-E : Útok na tie najvyššie miesta??

Tým čo čítate tento článok a verím, že vás bude dosť, odporúčam si veľmi pozorne prezrieť obrázky tohto vozidla. V budúcnosti sa ma totiž jednať o priameho konkurenta azda najznámejšieho elektromobilu Tesle Roadster. Výrobu tohto skvostu má na svedomí malá španielska automobilka Izaro Motors. Spomínaný model GT-E má byť hneď od začiatku k dispozícii jak s hybridným tak s čisto elektrickým pohonom. Medzi vychytávky ktoré boli použité pri konštrukcii tohto modelu patrí napríklad karoséria a rám, pri ktorých konštrukcii boli použité materiály ako hliník, horčík a letecká ocel. Práve tieto riešenia sa pozitívne podpísali pod celkovú hmotnosť, ktorá údajne len z ľahka prekročí hranicu jednej tony.

Žiaľ, ako to býva zvykom, technické informácie o takejto bombe automobilka len ťažko zverejní pred samotným oficiálnym predstavením vozu, ktoré je pre tento krát naplánované na 28. augusta. Úplne bez informácii sme našťastie neostali a tak vám vieme poskytnúť aspoň základné informácie . V prípade hybridnej verzie ma GT-E dosahovať výkon 306kW (416 koní )! Je treba povedať, že aj keď sa bude jednať o hybridnú verziu, predpokladá sa, že tento hybridný super šport bude pohánať iba elektrická energia a spaľovací motor bude slúžiť jedine ako generátor. Pekná dávka výkonu no tú môžeme kľudne považovať len za akúsi predohru oproti tomu, čo ponúkne čisto elektrická verzia. Jej výkon sa ma vyšplhať až na hodnotu závratných 364kW ( 495 koní)!! Výkon bezmála 500 koní a zrýchlenie údajne pod 3 sekundy! To sú hodnoty, za ktoré sa nemusí hanbiť v súčastnosti žiaden super šport. Dokonca údaj o zrýchlení by mohli súčasné super káry tomuto elektrickému športovci závidieť. Spolu v kombinácií s nízkou váhou, sa bude môcť jednať o ultimatívny nástroj na čertovsky rýchlu jazdu. Len spomeniem že podobných hodnôt dosahujú pretekárske špecialy triedy GT2!

Myslíte si, že všetky tieto informácie sú až príliš dobre na to, aby boli reaálne? Alebo si myslite, že v tom bude dáky háčik? Priznám sa, sam som niečo podobné čakal. No, po doslova dych vyrážajúcich parametroch prišli ďalšie dva. Tým prvým bol dojazd. Hybridná verzia má ponúknuť dojazd až 690 kilometrov. V prípade čisto elektrickej verzii si budete musieť vystačiť s dojazdom obstojných 290 kilometrov. Ešte viac ma však ohromila cenovka. Izaro GT-E bude cenovkou štartovať a teraz sa podržte, na 55.000 Euro. Samozrejme rôznymi doplnkami výbavy je možné dostať sa na cenu 60.000 Euro! Tomu hovorím neuveritelná cena a z hlavy ma vážne nenapadá automobil ktorý by vám ponúkal podobné parametre za takú cenu.( Možno Nissan GT-R) Aj po tom, čo som si tlačovú správu prečítal viac krát sa mi zdajú všetky tie údaje také absurdné. Stále mi prídu fakty, ktoré o tomto elektromobile poznáme až príliš dobré na to, aby boli reaálne. Na druhej strane sa ale modlím, aby to tak bolo :-)

Pridaj komentár