Už dlhšiu dobu mi vŕta v hlave otázka, ako budú reagovať na hybridné či elektrické vozidla jednotlivé tuningové firmy. Zaujímajú ma predovšetkým úpravcovia celkom bežných automobilov, ktoré si bude môcť dovoliť bežný smrteľník. Je mi jasné, že exkluzívny úpravcovia typu Hamann, Mansory, Novitec či G-Power si vždy nájdu cestu ako spraviť svoje upravované modely ešte exkluzívnejšie. Priznajme si autá, na ktoré sa spomenutý úpravcovia vrhnú patria k celosvetovým unikátom. Teraz, ktoré z hybridných áut súčastnosti považujem za dostupne aj pre bežných smrteľníkov? Jednoznačne by som medzi ne zaradil pre všetkých známu štvorku Honda Insight či CR-Z a Toyota Prius, alebo len nedávno predstavený Auris HSD. Samozrejme, vo svete sa už objavilo niekoľko úprav Priusu alebo Insightu, no jednalo sa predovšetkým o exteriérové úpravy.

Mňa osobne zaujala prestavba firmy Wraptivo, ktorá si pod nôž zobrala v súčasnosti asi najšportovejší dostupný hybrid, Hondu CR-Z. Úprava ma zaujala predovšetkým svojou komplexnosťou a teda tým, že úpravcovia sa smelo pustili aj do úprav techniky, ktorej sa pod kapotou tohto modelu skrýva požehnane. Spomínaný projekt nesie názov CR-Z Type F. Ešte pred tým, ako na vás vybehnem so zoznamom zmien, ktoré úpravca vykonal na tomto malinkom športiaku, vám stručne predstavím samotnú spoločnosť Wraptivo. Jedna sa o firmu posobiacu na trhu s auto-fóliami, ktoré umožňujú majiteľom automobilov meniť farbu svojho tátoša bez toho, aby ho zbytočne prestriekali.

Inak tomu nebude ani v tomto prípade. Celá Honda CR-Z Type F bude odetá do kombinácie matnej čiernej a karbónovej fólie. Samozrejme, čo by to bolo za úpravu, keby sa zmeny neodohrali aj na samotnom bodykite. Tu dostali priestor dielce od Mugenu,dvorného úpravcu Hondy. Zmena sa logicky odohrala aj na kolesách, kde sériove nahradili kvalitne racingové od známej firmy Volk Racing. Ako som spomenul, úprava sa dotkla aj mechanickej stránky tohto vozidla. O zvýšenie výkonu sa postaral nedávno predstavený kompresorový kit od HKS. Samozrejme, zvýšený výkon treba vedieť aj preniesť. Túto vlastnosť pomôžu s časti riešiť podvozkové diely od vyhlásenej značky Tein.

Celý projekt je údajne len v počiatočnej fáze, no jeho výsledok budeme môcť vidieť kde inde, ako na októbrovej SEMA Auto Show, ktorá prebieha každoročne v meste hriechov Las Vegas.

Tagged with:
 

Pridaj komentár