Spoločnosť Honda Motor Co., Ltd. včera oznámila, že hybridný automobil CR-Z získal ocenenie Automobil roku 2010-2011 v Japonsku, ktoré udeľuje výkonný výbor ankety. Športový hybrid CR-Z využíva kombináciu benzínového 1,5-litrového motora i-VTEC a originálneho systému Honda Integrated Motor Assist™ (IMA®), ktorá vytvára progresívny a dynamický celok, ponúkajúci agilné a dynamické jazdné vlastnosti s mimoriadne nízkou spotrebou paliva, dosahujúcou len 5,0 l/100 km v kombinovanom režime.

Takanobu Ito, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Motor Company, k tomu povedal:

„Sme veľmi hrdí, že model CR-Z bol v silnej konkurencii ďalších nových modelov vybraný Automobilom roku 2010-2011 v Japonsku. Toto ocenenie je dôkazom, že verejnosť prijala snahu spoločnosti Honda ponúknuť mimoriadnu ohľaduplnosť k životnému prostrediu v podobe hybridného automobilu, s ktorým bude jazda zábavou a ktorý bude navyše ponúkaný za dostupnú cenu, ale taktiež úsilie značky Honda maximalizovať potešenie z vlastníctva a z jazdy s automobilom ako takým. Sme taktiež presvedčení, že toto ocenenie modelu CR-Z odráža spoločné úsilie našich obchodných partnerov a celého radu ďalších subjektov, ktoré vývoj a výrobu tohto modelu podporili. Pokiaľ ide o budúcnosť, spoločnosť Honda má v úmysle ponúknuť viac potešenia ešte väčšiemu počtu zákazníkov.”

Za 31 rokov existencie ankety Automobil roku v Japonsku, značka Honda toto ocenenie získala 11x, čím predbehla všetkých ostatných výrobcov.

V minulom roku, kedy organizátori oslávili 30. výročie tejto ankety, bola zvláštna cena „Najlepší automobil 3. dekády“ udelená modelu Honda Fit (Jazz) z roku 2001.

Od roku 2000 značka Honda v ankete Automobil roku v Japonsku, uspela celkom šesťkrát.

Tagged with:
 

Pridaj komentár