Podľa informácií, ktoré zverejnila automobilka Ford v priebehu tohto týždňa, plánuje automobilka začať vo svojom závode vo Valencii výrobu hybridných modelov. Brány továrne by mali opúšťať ako Full-hybridy, tak aj plug-in hybridy. Ako to býva zvykom, ako prvé hybridné modely vždy automobilka predstavuje tie najúspešnejšie vozidlá zo svojho portfólia. Inak tomu nie je ani v prípade Fordu, keď hneď po uverejnení prvých fotiek nového Focusu prišla na svet správa o tom, že sa určíte bude vyrábať aj s hybridným pohonom, pričom čisto elektrická verzia tohto modelu nie je taktiež vylúčená.

Tento týždeň však prišli na svetlo sveta nové informácie o tom, akým smerom by mali smerovať kroky automobilky na poli hybridov. V spomínanom závode vo Valencii by sa mali začať v horizonte dvoch rokov vyrábať hybridné modely Fordu C-Max, ktorý háji logo značky v čoraz populárnejšej triede MPV. Podľa vyjadrení automobilky, celkové investície do nového modelu C-Max by sa mali vyšplhať až na hodnotu 300 miliónov Eur, pričom len na hybridný pohon je vyčlenených 27 miliónov.

Ford sa netají tým, že hybridné pohony, ktoré budú poháňať ich nové modely, budú z veľkej časti inšpirované koncernovými modelmi z USA, ktoré sú už v súčasnosti v predaji. Tým získava európska divízia Fordu výhodu v podobe skúseností, ktorými budú ich konštruktéri disponovať a budú vedieť dokázať vyladiť rôzne chyby, ktoré sa pri používaní hybridov vyskytnú.

Tagged with:
 

Pridaj komentár