Keď prišli sa po webe prvý krát rozšírili informácie o chystanom plug-in hybride Fisker Karma, všetci len očakávali kedy sa oficiálne spusti sériová výroba a predaj. Prvý ciel tejto malej automobilky bol spustiť sériovú výrobu hybridov už v roku 2009. Teraz v roku 2011 môžme konštatovať, že tento zámer automobilky nevyšiel. Po tom, čo sa to nepodarilo v roku 2009 nasledovalo posunutie výroby na rok 2010. Samozrejme ani tento ciel automobilka nenaplnila. Žeby sa tak potvrdilo staré známe do trojice všetko dobre? Vyzerá to tak že áno.

Jedným s náznakov môže byt aj cena chystaného typu. Ta vzrástla o nezanedbateľných 15 000 dolárov. To zapríčinilo aj to, že cena 95 000 dolárov, ktoré musíte zaplatiť ak máte záujem o tento typ, predsa len vyznieva o čosi reálnejšie ako tomu bolo doteraz. Číslo 15 000 sa však v správe pre rok 2011 nevyskytlo jediný krát. Automobilka totiž plánuje vyrobiť v roku 2011 presne 15 000 kusov týchto hybridov.

Výroba má začať údajne už v marci tohto roka a krátko na to majú byť prvým zákazníkom odovzdané ich vozidlá za ktoré každý z nich musel zaplatiť zálohu 1000 dolárov. Plán 15 000 ale mnoho odborníkov vidí celkom nereálne. Žeby si automobilka Fisker odhryzla troška väčšie sústo aké dokážu zvládnuť? Pravdu povediac ani by som sa nečudoval. Po tých zmätkoch a náhlych zmenách budem prekvapený ak sa prvé hybridy dostanú k svojim zákazníkom ešte tento rok. Mimochodom, podla prieskumu sa drvivá väčšina zákazníkov na svoj nový Fisker teší aj napriek komplikáciám, ktoré postupne vznikajú.

Tagged with:
 

Pridaj komentár