RUF Automobile GmbH  predstavila minulý rok svoj prvý elektromobil postavený na báze Porsche 911 a  v týchto dňoch sa chystá predstavenie  ďalšieho modelu. Tentoraz sa jedná o obľúbené SUV Cayenne, ktoré dostalo meno  Stormster.RUF je firma, ktorá musí byť známa každému fanúšikovi značky Porsche. Špecializuje sa na úpravy automobilov značky Porsche. Keďže táto významná opravárska firma nechce byť v ničom pozadu, snaží sa zachytiť “zelenú vlnu“, ktorá už naplno prepukla v Amerike, a preto sa vrhla na vývoj elektromobilov. Túto snahu prezentovala už v roku 2008, keď v Ženeve predstavila už spomínanú 911-ku.

Tentoraz si zobrali na paškál jedno z najpredávanejších Porsche súčasnosti, Porsche Cayenne. Ten pomocou spolupráce s firmami Siemens a Li-Tec Baterry GmbH prerobili na elektromobil.Silné osemvalce alebo najnovší úsporný diesel však pod kapotou nehľadajte. Namiesto neho poháňa Cayenna elektromotor od firmy Siemens, ktorý dosahuje výkon úctyhodných 367 koní. Energiu mu dodávajú lithiové akumulátory od Li-Tec Battery GmbH.

eRUF Stormster, ako Porsche Cayenne nazvali, má pohotovostnú hmotnosť až 2670 kg. Nie je to hmotnosť atléta, a preto sa netreba čudovať jeho chabému zrýchleniu z 0 na 100km/h, ktoré tento mastodont dosiahne za rovných 10 sekúnd. Ručička tachometra sa vyšplhá maximálne na cifru 150km/h. Plne nebité batérie by mali umožňovať dojazd až 200 kilometrov.

Ako som spomenul, Stormster by mal byť predstavený počas týchto dni v Kodani, kde prebieha konferencia o klimatických zmenách.

 

Pridaj komentár