erockit

eROCKIT

Spoločnosť z Berlína ponúka zaujímavý dopravný prostriedok. Na prvý pohľad vyzerá ako nejaký ťažký motocykel, ale pri bližšom pohľade sú viditeľné pedále. V jeho prípade ide o kombináciu pocitu a pohybu na bicykli s rýchlosťou malého motocykla. Pomocou pedálov nepoháňame zadné koleso, ale roztáčame zotrvačník, otáčky ktorého sníma generátor a tieto sú 50-krát znásobené a prenášané na trakčný elektromotor. Čím rýchlejšie sa pohybuje pedálmi, tým silnejšie pracuje motor, ktorý poháňa zadné koleso. To je dôvod, prečo sa v jeho prípade hovorí o tzv.“Human Hybride“.Trakčný elektromotor má uvádzaný výkon 9 kW a krútiaci moment 75 Nm.


Zásobník elektrickej energie na báze lithium-ion-nanophosphat má kapacitu 3,1 kWh a uvádzanú životnosť 2000 nabíjacích cyklov resp.10 rokov. Doba nabíjania plne vybitého zásobníka z klasickej 230 V zásuvky za ca 3,5 hodiny. Uvádzaný má rázvor 1465 mm a pneumatiky 18 x 2,75. Tento elektrický bicykel s uvádzanou hmotnosťou 123 kg dosahuje max.rýchlosť 73 – 81 km/henergia zásobníka zabezpečuje dojazd 50 – 70 km.

Tohto roku by sa ich malo vyrobiť 100 – 120 kusov a cena by mala byť okolo 12 460 Euro.

Jedna myšlienka na “eROCKIT”

  1. Ano eRockit sledujem pozrone uz roky. Pride my skvely napad, to ze clovek musi pedalovat, aby zrychloval, prinasa totiz radost z hybu, co je podcenovana vec.

    V ani jednom videu o eRockit na youtube nenajdete cloveka, ktory by zosadal z kratkej testovacej ajzdy na eRockit a nebol vysmiaty od ucha k uchu. Kazdemu sa to paci. Len ta cena, je dan za zvoleny typ drahych bateriek.

    Za zmienku este stoji, ze vynalezca je sice Nemec, ale vola sa “Gulash”. Je jasne, ze ma nasich Slovanskych predkov.

Pridaj komentár