b4ecruiser

Elektrický “Harley”

Na tohtoročnom Innovation Awards Accenture bol predstavený elektrický chopper bike B4 e-cruiser, v ktorom sa nie len snúbi retro štýl s hi-techom, kombinuje umenie s vedou, vzdáva pocta motocyklu Harley Davidson z r.2012 ale tiež došlo k zhmotneniu novej ekologickej technológie. Tento e-cruiser pôsobí zaujímavým dojmom, ktorý je umocnený pôsobivým dizajnom.

Pohon je zabezpečený buď ako klasický bicykel, ktorý môže využívať manuálnu alebo automatickú prevodovku jednoduchým prepínaním malého strieborného tlačítka na riaditkách. V zadnom kolese je k tomu umiestnené elektronické NuVinci Harmony zariadenie. Jazdec má možnosť sledovať, ktorý režim je práve navolený pomocou malého displeja – hore manuálny dole automatický režim.

Alebo využíva elektrický pohon pomocou trakčného elektromotora v prednom kolese. Informácie o jeho výkone nie sú zatiaľ zverejnené. Energiu čerpá z jedného alebo dvoch zásobníkov elektrickej energie, ktorý je umiestnený v strede.

 

Podľa niektorých informácií z holandskej tlače by v jednom bloku mal byť zásobník energie s napätím 48 V a 18,5 A články. B4 e-cruiser s hmotnosťou cez 18 kg má dosahovať max.rýchlosť 25 km/h.

Tento e-cruiser by sa mal vyrábať ručne, pričom zákazník si môže zvoliť nie len svoju obľúbenú farbu ale mať na ňom aj vlastné logo. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

Pridaj komentár