Už sme na tejto stránke písali o niekoľkých motocykloch vybavených elektrickým trakčným pohonom. Teraz si predstavíme nový elektrický cruiser holandskej spoločnosti Orphiro Electric Motorcycle, ktorého predstavenie je naplánované na september. Podľa spoločnosti cruiser Orphiro kombinuje všetky ideály pokiaľ ide o nový motocykel: plne elektrický, rýchlo nabíjateľný a spojený s prírodou. Dvojica predných svetlometov, rozšírená predná vidlica, kotúčové brzdy, vysunuté sedadlo a pomerne vzadu umiestnené koleso pod chrómovým blatníkom len umocňujú túžbu sadnúť si a plne sa oddať jazde.

Základom elektrického cruisera je trubkový rám, ktorý sa nachádza pod vonkajšími panelmi. V jeho rozšírenej prednej časti sa nachádza zásobník elektrickej energie (LiFEPO4 ), ktorý sa skladá z piatich modulov. Moduly sú nad sebou, hore sú tri a dole dva. Podľa zverejnených informácií sa doba nabíjania zásobníka mala pohybovať okolo 6,5 hodiny.

Vzduchom chladený 72V trakčný elektromotor podľa mojích zistení s hmotnosťou 11 kg, priemerom 205 mm, menovitým výkonom cez 12kW, max.výkonom cez 25 kW a menovitým krútiacim momentom 33 Nm, poháňa koleso zadnej nápravy pomocou širokého remeňového prevodu.

Na mieste, kde sa na bežnom motocykly nachádza palivová nádrž našla svoje miesto konzola s diplejom, ktorý informuje o rýchosti a dojazde cruisera a pod ním sa nachádza bezpečnostný vypínač. Podľa dostupných informácií dosahuje elektrický cruiser Orphiro max.rýchlosť 120 km/h a energia zásobníka má zabezpečiť dojazd 100 km. Aj keď sa cruiser vyznačuje skutočne exkluzívnym dizajnom, nakoniec vždy rozhoduje cena a tá by sa mala v jeho prípade pohybovať okolo 49 000 Euro.

 

Pridaj komentár