Športový jednosedadlový elektromobil Schluckspecht E, ktorý vznikol v spolupráci Frauenhoferovým inštitútom a Univerzitou v Offenburgu, vytvoril na 2,945 km skúšobnom okruhu spoločnosti Bosch v Boxbergu nový svetový rekord v dĺžke prejdenej vzdialenosti na jedno nabitie zásobníka elektrickej energie – 1631,5 km. Pôvodný svetový rekord z minulého roku mal hodnotu 1003 km. Schluckspecht E dosiahol svetový rekord pri priemernej rýchlosti 45 km/h, zatiaľ čo elektromobil Japan Electric Vehicle Club-u Mira EV dosiahol spomínaný minuloročný svetový rekord pri priemernej rýchlosti len 40 km/h.

Podvozok tvorí hliníkový priestorový rám vpredu s dvojicou priečnych ramien, v zadnej časti s dvojicou pozdĺžnych ramien a doplnený vzduchovými tlmičmi, čo umožňuje optimálne prispôsobiť športový elektromobil požiadavkám skúšobnému okruhu. Medzi nápravami je uložený zásobník elektrickej energie na báze lithium – cobalt. Zásobník elektrickej energie je zložený zo 14 modulov ( po oboch stranách sedadla jazdca ) s kapacitou 23 kWh. Tento je doplnený o optimalizovaný BMS. Na porovnanie v spomínanom elektromobile Mira EV bol zásobník energie s kapacitou 50 kWh.

Energia zásobníka poháňa dvojicu špeciálne navrhnutých trakčných elektromotorov s uvádzaným výkonom 2 x 4 kW. Trakčné elektromotory sú umiestnené v kolesách prednej nápravy. Aerodynamická karoséria s rozmermi 3500 x 1200 x 1100 mm nízkym koeficientom cx = 0,21 a čelnou plochou 0,94 m2, sendvičovej štruktúry, je vyrobená z uhlíkových vlákien, tiež prispela k veľmi nízkej celkovej hmotnosti športového elektromobilu 320 kg.

3 Responses to Ďalší svetový rekord elektromobilu

  1. Jaromír Vegr píše:

    Nabízím možnost překonat český rekord, který je již přes dva roky starý. Co Vy na to “sousedé, bratři”?
    Posuneme hranice dále?

Pridaj komentár