Elektrický automobil Chevrolet Volt poskytne zákazníkom v USA bezprecedentnú, štandardnú záruku na svoju lítium-ionový akumulátor v dĺžke 8 rokov/100 000 míľ. Vo sfére automobilizmu je to najdlhšia, najrozsiahlejšia záruka pre elektrický automobil a je bezplatne prenosná na ďalších majiteľov vozidla. Rozsiahla záruka na batériu Chevroleta Volt pokrýva všetkých 161 komponentov bakumulatoru, z ktorých 98% vyvinuli a skonštruovali v GM, ako aj systém teplotného manažmentu, systém nabíjania a elektrického pohonu.

Výhoda Voltu spočíva v tom, že je  schopným pracovať v celom rozsahu klimatických a jazdných podmienok bez obmedzení a bez obavy z vyčerpania batérie. Má jazdný dosah vyše 500 kilometrov a za každých okolností ho poháňa elektrická energia. Počas prvých vyše 60 kilometrov Volt poháňa výlučne elektrina uskladnená v jeho 16 kWh lítium-ionového zásobníka energie, bez použitia paliva a tvorby emisií. Keď sa úroveň nabitia akumulátoru zníži, nebadane začne pracovať konvenčný benzínový motor/generátor, čím sa predĺži dojazd na takmer 500 km na jednu nádrž.

Konštruktéri GM absolvovali od roku 2007 počas overovacích skúšok sústavy akumulátoru modelu Volt vyše milióna míľ a štyroch miliónov hodín. Testy obsahovali krátky okruh, skúšky korózie, prachu, ponorenia do vody, drvenia a prieraznosti, ako aj extrémneho kolísania teplôt v kombinácii s agresívnym spôsobom jazdy.  

Závod GM v Brownstowne, ktorý začal s výrobou prototypov akumulatorov v januári, čoskoro začne s ich sériovou výrobou.

 

Pridaj komentár