Audi celkovo berie veci okolo elektromobilov veľmi vážne. Dôkazom je aj samotné počínanie si značky na jednotlivých svetových výstavách. Za posledne štyri mesiace totiž automobilka z Ingolstadtu zverejnila až 3 koncepty veľmi očakávaného E-tronu. Po Frankfurte, kde sa model predviedol prvý krát nasledovala jeho dizajnovo prerobená verzia, ktorá bola následne predstavená na autosalóne v Los Angeles. V súčasnosti tu máme tretiu a zatiaľ poslednú verziu. Ta si svoju premiéru odbila na očakávanom autosalóne v Americkom meste motorov Detroide.

Súčasná verzia je po rozmerovej stránke o niečo kratšia ako predchodca, zatiaľ čo šírka ostala zachovaná. Tento E-tron prešiel zopár úpravami no po technickej stránke ostala podstata modelu zachovaná. Na pohon slúžia elektromotory, ktoré sú umiestnene v každom kolese. Výkon ktorý poskytuje cela sústava nie je ničím výnimočný. Štyri elektromotory produkujú výkon 204 konských síl. Predovšetkým treba spomenúť krútiaci moment, ktorý podľa matematických prepočtov dosahuje závratnú hodnotu 2600 Nm. Treba pripomenúť, že samotné zrátavanie výkonu a krútiaceho momentu je pri podobných vozidlách zložite a tak zverejnene hodnoty berte s rezervou.

Celkovo je E-tron o 250 kilogramov ľahší ako predchádzajúci model. Pod zníženie celkovej hmotnosti sa podpísal hliníkový rám a použitie karbónových komponentov na jednotlivé časti karosérie. Keď už sme teda pri tej hmotnosti súčasný model by mal vážiť niečo okolo 1340 kilogramov. Vzhľadom na ponúkaný krútiaci moment je hmotnosť viac než výborná. S takýmito parametrami dosahuje E-tron zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd. Podľa vyjadrení konštruktérov by mal dojazd tohto elektromobilu dosahovať úctyhodnú vzdialenosť 250 kilometrov na jedno nabitie. Plné nabitie elektromobilu sa odhaduje na 11 hodín.

Audi na autosalóne pripomenula, že produkčná verzia sa do predaja dostane do konca roku 2012. Ďalej Audi trvá na tom, že označenie “E-tron“ bude v rámci značky uplatnené tak, ako je dnes Quatro

http://www.youtube.com/watch?v=6bJxMjmqvIE&feature=related

 

Pridaj komentár