Páni z Toyoty majú nárok na malé oslavy. Dôvodom je počet predaných kusov azda najpopulárnejšieho a najznámejšieho hybridného vozidla na svete. Samozrejme jedná sa o Toyotu Prius, ktorej sa na území Európy podarilo predať už 200.000 kusov, pričom len za posledné dva roky sa podarilo predať presnú polovicu z tohto počtu. Aj to je neklamným dôkazom toho, že hybridné modely sa tešia čoraz väčšej popularite. 

Ale ako sa darí Toyote Prius v globálnom meradle? Podľa odhadov by sa malo podariť Toyote Prius tento rok prehupnúť cez magickú hranicu 2 000 000 predaných kusov. Samozrejme najväčší záujem o tento hybridný model prejavujú zákazníci v USA, kde ide Prius doslova na dračku. 

Len pre zopakovanie, Toyota Prius je full hybrid a na pohon využíva systém HSD (Hybrid Synergy Drive), ktorého základom bol pri vstupe na európsky trh ešte v roku 2000 štvorvalec o objeme 1.5 litra. Ten v roku 2009 nahradil modernejší motor s objemom 1.8 litra. Spomínaný hybridný systém sa v súčasnosti začal montovať aj do najnovšieho hybridného modelu tejto značky Toyoty  Auris, ktorá je mimochodom prvým vyrábaným full hybridom na území starého kontinentu.

Tagged with:
 

Pridaj komentár